Close

Jakie korzyści niesie korzystanie z VPN na Xbox?

Termin VPN pochodzi z angielskiego Virtual Private Network, co można przetłumaczyć jako wirtualna prywatna sieć. W bardziej zrozumiały sposób moglibyśmy wyjaśnić, że VPN to metoda używana do przeprowadzania bezpiecznego połączenia z punktu A do punktu B w internecie.

Usługę możemy wykorzystać w naszej konsoli w celu połączenia się ze serwerem np. w Australii, dzięki czemu system założy iż jest to nasza faktyczna lokalizacja i uzyskamy dostęp do gier czy aplikacji które są dostępne na australijskim rynku, a niekoniecznie już na naszym krajowym rynku lub w innym kraju. Bardzo wyraźny przykład dotyczy platformy rozrywkowej Netflix, której oferta filmowa bardzo różni się w zależności od kraju.

Wymieniony przykład był dość oczywisty. ale technologia może zostać użyta w dużo bardziej interesujący sposób jakim jest znalezienie lepszej wydajności i szybkości w grze online. Kluczowe będzie znalezienie dobrej jakości usługi i odpowiedniego serwera.

Ciekawostki na temat konsoli Xbox: procesory, obraz 4K

Z pomocą VPN możesz nawet skorzystać z technologii p2p w celu połączenia użytkowników ze sobą lub połączenia się z serwerem gry.

Postarałem się zebrać wady i zalety w całość i moje wnioski są następujące. Niewątpliwymi zaletami systemu jest: dostęp do gier ograniczonych blokadami geograficznymi, dostęp do premierowych gier w różnych odstępach czasowych, bezpiecznie połączenie, odporne na ataki hakerskie czy pewność że dostawca usług internetowych nie obniży nam przepustowości internetu.

Osoby ceniące sobie prywatność docenią możliwości jakie oferuje VPN poprzez dodanie nam znacznie wyższej anonimowości w internecie. W zasadzie nikt nigdy się nie dowie w jaki gry gramy lub ile czasu spędzamy na naszej ulubionej konsoli. W taki sposób zapewniają nas strony internetowe oferujące usługę, podkreślające że żadne ślady czy logi nie są przechowywane na ich serwerach.

Niestety nie wszystko jest takie kolorowe i trzeba się liczyć z inwestycją kilku złotych żeby mieć pewność wysokiej jakości usługi. Gracze mogą także napotkać problemy z kompatybilnością systemową

Jak podłączyć moją konsolę Xbox do sieci VPN?

Można to zrobić na różne sposoby, najłatwiej byłoby podłączyć konsole do routera z utworzoną utworzoną już siecią VPN. Istnieją też opcje konfiguracji za pomocą komputera niezależnie od tego jakiego systemu operacyjnego używasz.

1 Comment

Dodaj komentarz

1 Comment
scroll to top