Close

Ciekawostki na temat konsoli Xbox: część pierwsza

Początek nowej generacji konsol Xbox jest z pewnością powodem do świętowania dla miłośników gier, i to nie tylko z powodu nowego sprzętu i technologii. Jest to ważne wydarzenie dla graczy otwierające nas na nowe doświadczenia.
Opowiedzenie kilku ciekawostek, o których możesz nie wiedzieć na temat marki Xbox, traktuje jako sposób celebracji nowo wydanych konsol.

Dlaczego kolor Xbox jest zielony?

Jestem pewny, że niejednokrotnie nurtowało cię to pytanie: dlaczego Xbox jest zielony? Otóż jak się okazuje kolor czerwony i zielony był już zajęty. Jest to zdecydowanie poważna decyzja, wymagająca dogłębnej analizy, mająca wpływ na przyszłe postrzeganie osobowości marki. Jak się na przekór temu okazuje pochodzenie koloru jest dosyć anegdotyczne. Został wybrany kolor zielony, ponieważ projektantowi Horace Luke zostały „skradzione” z biurka wszystkie flamastry, oprócz koloru zielonego.

Do prawdy, Horace miał w głowie kilka innych pomysłów, do czasu kiedy odkrył, że jedyny flamaster jaki miał, był zielony. Mógłby kupić nowe flamastry i nadal mieć problem z ustaleniem koloru logotypu, ale zamiast tego postanowił potraktować to jako znak od losu. Tak czy inaczej, dzisiaj możemy powiedzieć, że Horace Luke bardzo dobrze zrobił decydując się jaki kolor ma identyfikować markę.

Czy gry na konsolę wzbudzają przemoc?

Nazwa: Dlaczego Xbox?

W zasadzie powinniśmy to nazwać box (pudełko) X, co oznacza tajemnicze pudełko, być może z mocami X. Bill Gates był pewnego razu w domu przygotowując idealny przepis na wynalezienie konsoli: dodał gry, oprogramowanie i dużo mocy obliczeniowej, ale przez przypadek dodał również substancje X. Dlatego zdecydował nadać temu wynalazkowi nazwę „pudełko” X. Historia nie jest zła, ale rzeczywistość okazuje się nieco nudniejsza.

Nazwa wywodzi się z czegoś innego, związanego z siłą i innowacyjnością tej marki. Nazwa konsoli pochodzi bezpośrednio od skrótu Direct X, który był redukowany na różne sposoby m.in. X-Box, XboX, xBox. Oczywiście słowo „box” pochodzi z wyglądu oryginalnego Xbox’a, do złudzenia przypominającego pudełko.

1 Comment

Dodaj komentarz

1 Comment
scroll to top