Close

Top 3 generacji: Najlepsze gry sportowe na Xbox

Sport i gry wideo zawsze szły ze sobą w parze, a możliwość cieszenie się naszym ulubionym sportem lub sportami z wygodnego zacisza naszego domu jest dla wielu bezcenne.

Praktycznie wszyscy z nas, którzy graja w gry wideo w pewnym momencie swojego życia poświęciliśmy znaczną ilość czasu na gry o tematyce sportowej, czy to bardziej bardziej popularnym dyscyplinom jak piłka nożna, lub innym nie rozprzestrzenionym na taką skalę, jak golf.

Jedną z największych zalet tego typu gier jest bez wątpienia ogromna różnorodność jaką dysponujemy, nawet w przypadku tej samej dyscypliny. Dzięki temu każdy gracz może doświadczać swojego ulubionego sportu w sposób jaki zapragnie, w symulacji która zbliża najbardziej do rzeczywistości lub w klasycznym trybie z kontrolerem w ręce. Obie metody gwarantują spektakularną zabawę.

Z okazji końca generacji konsol Xbox One, przedstawiam najlepsze 3 gry sportowe w mojej subiektywnej opinii. Chciałbym zaznaczyć, że kolejność w jakiej gry zostały przedstawione jest losowa.

Rocket League

Możesz się zastanawiać, co ta gra robi na liście, ale prawda jest taka że uważam ją za jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych gier sportowych, z tych które przeszły przez moje ręce przez ostatnie kilka lat. Założenie samej gry jest proste; dwie drużyny rozgrywają coś w stylu meczu piłki nożnej z ogromną piłką za pomocą aut.
Ta zabawna a przede wszystkim uzależniająca gra, można odnieść wrażenie oferuje nieco słabe tryby i funkcje, ale z biegiem czasu dodaje ogromne ilości treści.

Czy gry wideo mogą służyć jako edukacja?

FIFA 17

Saga FIFA bardzo rozwinęła się od jej czasu pojawienia na platformie Xbox One. Najlepszym rocznik, kiedy gra bardzo ewaluowała przypada właśnie na FIFA 17, której EA Sports zaczęło wykorzystywać swój silnik Frostbite. Dzięki nowemu silnikowi mogliśmy zobaczyć największy skok jakościowy w tej długoletniej serii.

Pro Evolution Soccer 2017

Jak mogłoby być bez konkurencji w tej czołówce gier sportowych, dlatego Pro Evolution Soccer zawitało na listę. Propozycja piłkarska japońskiego Konami zawsze stara się rywalizować z FIFA i oferuje nam zupełnie inne wrażenia piłkarskie, o wiele bardziej spokojne i techniczne. Edycja 2017 miała bardzo wyraźny związek z FC Barceloną i prawie nie możemy zobaczyć drużyny tak dobrze odtworzonej w żadnej innej grze.

Nie chcę się zagłębiać w to, która z dwóch wymienionych opcji jest lepsza, pod wieloma względami FIFA rozkłada Pro Evolution Soccer 2017 na łopatki, na przykład w licencjach. PES ma jednak inną grupę odbiorców, którzy preferują cieszyć się futbolem w inny sposób.

scroll to top